2017 Timetable – Wollongong **Updated 10/10/2017 -Check Monday**

Monday

Studio 1 Class Studio 2 Class
9:30am Ready Set Dance Level 1
10:30am Ready Set Dance Ballet NEW
11:00am Ready Set Dance Level 2
12:00pm
3:30pm Private 3:30pm Private
4:00pm ADV FDN Ballet 4:00pm Bronze & Silver Star Tap
5:00pm Int Fdn Ballet(inc Grade 5) 4:45pm Gold Star Tap
6:00pm Bar to Star/Open Tap 5:30pm Private
6:45pm Int Lyrical/Cont 6:00pm Private
7:30pm Snr Lyrical/Cont 6:45pm Finish
8:30pm Adv Snr Hip Hop
9:30pm Finish

Tuesday

Studio 1 Class Studio 2 Class
9:30am Ready Set Dance
10:30am Ready Set Dance Ballet
11:00am Ready Set Dance Level 2
3:30pm Private 3.30pm Private
4:00pm Grade 2 Jazz 4:00pm Grade 3 Tap
4:45pm Grade 3 Jazz 4:45pm Grade 2 Tap
5:30pm Jnr Hip Hop 5:30pm Jnr Hip Hop
6:15pm Grade 4 Jazz 6:15pm Grade 5 Tap
7:00pm Grade 5 Jazz 7:00pm Grade 4 Tap
7:45pm Private 7:45pm Private

Thursday

Studio 1 Class Studio 2 Class
3:30pm Private 3:30pm Private
4:00pm Grade 1 Ballet 4:00pm Jnr Lyrical
4:45pm Grade 2 Ballet 4:45pm Private
5:30pm Grade 4 5:15pm Silver Star Jazz
6:15pm Grade 3 Ballet 6:15pm Bronze Star Jazz
7:00pm Int Fdn Ballet 7:00pm Gold Star Jazz
8:00pm Pointe Class 7:30pm Bar to Star Jazz
8:30pm Snr Performance Class 8:30pm Private
9:30pm Finish 9:00pm Finish

Friday

Studio 1 Class Studio 2 Class
9:30am Ready Set Dance Level 1
10:30am Ready Set Dance Ballet NEW
11:00am Ready Set Dance Level 2
3:30pm Private 3:30pm Private
4:00pm Primary Ballet 4:00pm Grade 1 Ballet
4:30pm Primary Tap 4:30pm Grade 1 Tap
5:00pm Primary Jazz 5:00pm Grade 1 Jazz
5:30pm Acrodancer Jnr 5:30pm Private
6:30pm Private 6:30pm Private
7:00pm Finish 7:00pm Finish

Saturday

Studio 1 Class Studio 2 Class
8:30am Private 8:30am Adv 1 Ballet
9:00am Private 9:15am Pointe
9:30am Ready Set Dance Level 1 9:45am Adv Fdn Ballet
10:30am Ready Set Dance Ballet NEW 10:45am Grade 5 Ballet
11:00am Ready Set Dance Level 2 11:30am Grade 4 Ballet
12:00pm Private 12:15pm Private
12:30pm Musical Theatre 12:45pm Private
1:30pm Grade 3 Ballet 1:15pm Private
2:15pm AcroDancer A & B 1:45pm Private
3:00pm Rythmic Gymnastics 2:30pm Private
4:00pm Silks 3:00pm Grade 1 Ballet
5:00pm Silks 3:45pm Grade 2 Ballet
6:00pm Finish 4:30pm Private